Bugünkü
Takvim

Zarar 20 milyon TL

30 yılın ının 'e maliyeti 20 milyon lira. İlçede binlerce ev hasar gördü. 100 araç kullanılmaz hale geldi ve yaklaşık bin hayvan telef oldu

ABONE OL
Zarar 20 milyon TL
'in ilçesinde Cumartesi gecesi başlayan ve Pazar sabahına kadar etkili olan yağışın verdiği zarar 20 milyon lirayı geçti. İlçe ve çevre belde ile köylerinde 100 araç kullanılmaz hale gelirken çöken bir istinat duvarının altında kalan 15 otomobil tam manasıyla ezildi. İlçe merkezindeki binaların yüzde 70'inin bodrum ve birinci katlarında hasar görülürken, bu evlerden binden fazlası oturulamaz hale geldi. Civarda iki köprü de yıkılma noktasına geldi. Önceki gün sel sularına kapılan ve mahsur kalan 50 vatandaşın kurtarıldı ilçe genelinde bulunan 9 okulda da dün öğretim verilemedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.