Bugünkü
Takvim

Ana şefkati zeka verdi

ABONE OL
Ana şefkati zeka verdi
10 yaşındaki 'in zekası 18 aylık bebeğe eşdeğer denilmişti. 5 yaşına geldiğinde otistik olduğu anlaşıldı. Günde 20 kez kriz geçiriyordu. Doktorlar gelişiminin mümkün olmadığını söyledi. İlaçları kesen anne , her krizde "Bana ne yaparsan yap seni sevmekten vazgeçmeyeceğim" diyerek onu sakinleştirince kızın krizleri günde ikiye düştü. Anne "Onu jimnastiğe verdim. Türkiye Özel Olimpiyatları'nda 2 gümüş 1 bronz madalya kazandı. Normal çocuklarla beraber eğitim alıyor. 70 ila 85 kelime arası konuşabiliyor. Doktorlar bunun imkansız olduğunu söylemişti" dedi.


Pervin METİN

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.