;

Film gerçek oluyordu

yine ilginç bir yarışmacıyı konuk etti. Sokaklarda yaşayan ve üç üniversite terk eden Fatih Görkem 125 bin lirayı kılpayı kaçırdı

Film gerçek oluyordu
ATV ekranlarında yayınlanan ve Kenan Işık'ın sunduğu "" adlı yarışma, unutulmayacak bir yarışmacıyı ağırladı. 3 ayrı üniversiteyi kazanan ancak diploma almak istemediği için üçünü terk eden Fatih Görkem, yarışma öncesi "Yaşadığım hayatı bırakıp üniversitede vakit kaybetmek istemedim. Sokaktan öğreniyordum" dedi.

PİNOKYONUN SONU!
Sokağın her zaman hayatının bir parçası olduğunu ve 8 ay sokakta yaşadığını söyleyen Görkem, iyi de bir yarışma çıkardı. 60 bin TL değerindeki soruyu da bilen Görkem, 125 bin TL'lik soruda zor bir karar verdi. Soru, "Pinokyo kitabının orijinal halinde Pinokyo'nun sonu nasıl biter?" şeklindeydi. Görkem'in cevabı ise 'İdam edildi' yerine 'odun olarak yakıldı' olunca 125 bin lira uçtu. Yarışmadan 15 bin TL ödülle ayrılan Görkem, izleyenlerin beğenisini kazandı. Görkem'in performansı Danny Boyle'un Oscarlı filmi Slumdog Millionaire'i hatırlattı. Filmde sokakta yetişen yoksul genç sokaktan öğrendikleriyle büyük ödülü kazanıyordu.
  • 02 Aralık 2012, Pazar

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.