Bugünkü
Takvim

THY'de yasağı

ve yapamayacak iş kollarına havacılık sektörü de eklendi.

  • Güncel
  • 30.05.2012 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 30.05.2012 20:44
ABONE OL
THY'de grev yasağı
'nın iki günden bu yana pek çok seferinin iptal olmasına, havacılık sektöründeki çalışanların iş yavaşlatma eylemine neden olan düzenleme Meclis Genel Kurulu'nda görüşülüyor.

AK Parti İstanbul milletvekili Metin Külünk ve 2 milletvekili'nin imzasını taşıyan kanun teklifinin içinde yer alan düzenleme, Toplu İş Sözleşmesi, ve Kanunu'nun "Grev ve Lokavt Yasakları" başlığına bir ek yapıyor.

Buna göre, söz konusu kanunda grev ve lokavt yapamayacak iş kollarına havacılık hizmetlerinde çalışanlar da eklendi.

Getirilen grev ve lokavt yasağı ile havacılık sektöründeki şirketlerin kesintiye uğramaksızın çalışmalarını sürdürebilmesi, hizmetlerin sürekliliğinin sağlanması hedefleniyor.

Mevcut kanunda, can ve mal kurtarma ile cenaze işlerinde, enerji sektörünün bazı kollarında, banka ve noterlik hizmetlerinde, kamu kuruluşlarınca yürütülen itfaiye, şehiriçi deniz, kara ve demiryolu ve diğer raylı toplu ulaştırma hizmetlerinde grev ve lokavt yasağı bulunuyor.


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.