Bugünkü
Takvim

5 bin liraya

Sahte için 5 bin lira alan ve elemanlarını 1 ay boyunca hastalıkla ilgili eğitip engelli raporu aldıran uyanıklar çetesi çökertildi

ABONE OL
5 bin liraya engelli raporu
bazı resmi belgelerde sahtecilik yapıldığını belirleyince teknik ve fiziki takip başlattı. Liderliğini Musa D.'nin yaptığı çetenin 5 bin lira karşılığında sahte belgelerle engelli sağlık raporu aldığı tespit edildi. Çetebaşı Musa D. ile yöneticileri Nuri Ç. ve Dursun Ö. gözaltına alındı. Çetenin Avcılar'daki bir iş yerinde kurs açarak, sahte isteyenleri 1 ay boyunca kurstan geçirdiği ortaya çıktı. Kişiler adına gerekli sahte belgeleri hazırlayan çete, heyetin karşısına çıkacak kişiye rapordaki hastalığıyla ilgili tüm detayları öğretiyordu. Örneğin psikolojik nedenlerden dolayı rapor almaya gidecek kişiye "Toplum içinde barınamıyorum. İnsanların beni öldüreceği korkusu var içimde" gibi metinler ezberletiliyordu. Çetenin bu yöntemle 5 bin lira ödeyen 46 kişiye sahte engelli raporu aldığı belirlendi.

iŞTE KURS NOTLARI
Dr: Ne hastalığın var?
Sen: 28 yıldır epilepsi hastasıyım
Dr: nerede tedavi görüyorsun?
Sen: Esenyurt Devlet Hastanesi'nde
Dr: Ayda kaç nöbet geçiriyorsun?
Sen: Ayda 2-3 kez nöbet geçiriyorum.
Dr: Hangi ilacı kullanıyorsun?
Sen: Teril kullanıyorum. 400 mg'lık
Dr: Havale (nöbet) nasıl geçiriyorsun?
Sen: Dişlerim kilitlenip ağzımdan salya köpük geliyor ve geriliyorum. Bazen altıma kaçırıyorum.


Tamer OSKAYkalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.