Bugünkü
Takvim

Ceket işgali

Türkiye'ye gelen ABD'li işadamı, otelde İranlı meslektaşının ceketini çaldı. Gözaltına alınan Amerikalı, sınır dışı edildi...

ABONE OL
Ceket işgali
İstanbul Beşiktaş'taki Conrad Otel'de kalan Amerikalı işadamı William R., Iraklı işadamı MMazin Al-Rawi'nin ceketini çaldığı gerekçesiyle gözaltına alındı. Bir iş takibi için İstanbul'a gelen Iraklı işadamı Mazin Al-Rawi, Conrad Otel'e yerleşti. Rawi, akşam yemeğini yedikten sonra lobide oturmaya başladı. Bu sırada ceketini de koltuğuna astı. Ancak bir süre sonra ceketinin yerinde olmadığını fark etti. İşadamı, otel görevlilerine ceketinin kaybolduğunu, ceketinin cebinde de 2 bin dolar ve kredi kartlarının olduğunu söyledi.

KAMERAYA TAKILDI
Kamera görüntülerini inceleyen otel görevlileri, ceketin aynı otelde kalan ABD'li William R. adlı işadamı tarafından alındığını belirledi. William R.'nin yanına giden görevliler, ceketin sahibini sordu. Paniğe kapılan William R.'nin çelişkili açıklamaları üzerine otele polis çağrıldı. İÇİNDEN

2 BİN DOLAR ÇIKTI
Polis üst aramasında, William R.'nin cebinde 2 bin dolar ve Iraklı işadamına ait kredi kartlarını buldu. ABD'li işadamı gözaltına alınarak karakola götürüldü. William R., hırsızlık iddialarını reddederken savcılık adli inceleme başlattı. Amerikalı işadamı, çıkarıldığı mahkemece serbest bırakıldı. Amerikalı, yurt dışında suça karıştığı için sınır dışı edildi.

Mustafa KAYA
kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.