Bugünkü
Takvim

Altın ararken servet kaybetti

ABONE OL
Altın ararken servet kaybetti
'da, 'nın 3 bin 400 yıl önce hüküm sürdüğünü iddia ettiği bir yaylada, 90 ton altın bulma hayaliyle 4 yıldır kazı yapan , 500 bin lira harcadı. 17 kişilik ekiple kazı çalışmaları yaparak yerin 60 metre altına inen hazine avcısı, parası bitince kazıya ara verdi. "Orada hazine var bu kesin" diyen Gögerçin, "Servetimi buraya gömdüm. Param bitti. Yaklaşık 100 bin liraya daha ihtiyacım var. Bulunca kazıya devam edeceğim" şeklinde konuştu. Gögerçin, hazineyi bulursa yasa gereği yarısı devletin olacak. Tarihi eserleri de yine devlet alacak. Öte yandan Türkiye'nin değişik yerlerinde 20 yıldır resmi izinle kazılar yapan Gögerçin, aradığı her defineyi de buluyor.


Ümit UZUNkalan karakter 1000

cevat. cevat.

ben bu adamı nerden uşabilirim?cok önemli

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 16.08.2013 23:10

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.