Bugünkü
Takvim

Lezbiyenlik kurtarmadı

ABONE OL
Lezbiyenlik kurtarmadı
Gaziantep'te 3 yıldır arkadaşlık yaptığı, Spor Yüksek Okulu 4'üncü sınıf öğrencisi Pınar Türkmen'i tabancayla öldüren Emrah Gümüş'ün, yargılanması sona erdi. Gümüş savunmasında, sevgilisi Türkmen'in kendisini bırakıp 'lezbiyen' olarak bilinen Fidan T. ile arkadaşlık kurmasının tahrik olarak değerlendirilmesini istedi.

HAKSIZ TAHRİK YOK
Mahkeme, Emrah Gümüş'e önce ömür boyu, sonra da iyi hal indirimi uygulayıp 29 yıl ağır hapis cezası verdi. Mahkeme ayrıca, "Kişilerin kendi tercihleri ve doğal eğilimlerinin sanığı ilgilendirmeyeceği, Pınar Türkmen'in, Fidan T. arkadaşlığının sanık açısından haksız tahrik teşkil etmeyeceği
sonucuna varılmıştır"
denildi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.