Bugünkü
Takvim

'Hindi değil Türkiye!'

ABONE OL
'Hindi değil Türkiye!'
Amerika'nın Teksas eyaletinde yaşayan 3 Türk genci Bilal Bedük, Burak Bedük ve Yusuf Yıldız'ın başlattığı kampanya hızla yayılıyor. Gençler, İngilizce'de Türkiye'nin ismi olan ve de hindi, saf, aptal, beceriksiz gibi anlamlara gelen "turkey" isminin "Turkiye" olarak değiştirilmesi için internet üzerinden bir proje başlattı. "hindi değil, Turkiye!" ismini taşıyan projenin internet adresi www.hindidegilturkiye.com. Facebook, Twitter, Youtube gibi paylaşım siteleri kullanılan kampanya ile ABD Başkanı Obama'nın ve diğer dünya liderlerinin ilgisini çekmek amaçlanıyor.

Osman ASİLTÜRKkalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.