Bugünkü
Takvim

Anne dehşeti

ABONE OL
Anne dehşeti
İstanbul Bahçelievler'de oturan 47 yaşındaki Uğur Gerdanerli evde bir anda cinnet getirdi. Eline bıçak alan Gerdanerli, Boyner Merkez'de çalışan Marmara Üniversitesi öğrencisi 24 yaşındaki kızı Selin Özlem Erfındık'ı kalbinden 6 kere bıçaklayarak öldürdü. Bunu gören 16 yaşındaki Anadolu Meslek Lisesi 9. sınıf öğrencisi G.P.E., 8 yaşındaki kız kardeşi B.E.'yi bir odaya kilitledi. 1993 yılında boşandıktan sonra 15 yıldır birlikte yaşayan Mustafa Erfındık da banyodan çıkınca eski eşinin saldırısına uğradı. Cinnet halindeki kadın eski eşi ile kızı G.P.E.'yi de yaraladı. Evdeki gürültü üzerine komşuların çağırdığı polisler baba ve ortanca kızı yaralı olarak kurtardı. Emniyette ifade vermeyen anne Uğur Gerdanerli, sevk edildiği mahkemece tutuklandı.

ŞİZOFRENİ TEDAVİSİ
Tedavi gördüğü hastanede ifade veren, Mustafa Erfındık, "Yıllar önce şizofreni tedavisi görmüştü. İşten gelip banyoya girdiğimde kızlarımın bağırması üzerine çıktım. Elindeki bıçağı almak isteyince de beni bıçakladı. Şikayetçi değilim" dedi. G.P.E ise, "Bir anda cinnet getirdi. Mutfaktan aldığı ekmek bıçağını ablama saplıyor diğer taraftan da 'hepiniz öleceksiniz' diyordu. Babam elinden bıçağı almak istediğinde ise, 'Himmet efendi' ben öldürdüm, sen devamını getir' diye bağırıyordu. Bunun üzerine 8 yaşındaki kardeşim B.'yi odaya kilitledim" dedi.

Deniz DERİN

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.