Bugünkü
Takvim

Derman Bey

Gönüllü olarak Hakkari'nin ilçesine giden doktor Cem Çimen, köy köy gezerek hastalara bakınca bu isimle anılıyor

ABONE OL
Derman Bey
Hakkari'nin ilçesindeki aile sağlığı merkezinde görevli , sınır bölgesindeki köyleri gezerek vatandaşları sağlık taramasından geçiriyor. Birçok doktorun gitmek istemediği, gidenlerin de kısa sürede tayin istediği Irak sınırındaki Çukurca'da, gönüllü olarak hizmet veren Çimen, özverili çalışmaları dolayısıyla 'Derman Bey' olarak anılıyor.

HER YERE KOŞTURUYOR
Erzincanlı olan ve 10 ay önce Hakkari'de görevlendirilen Dr. Çimen, bir süre önce gönüllü olarak 'ne geçti. Görevine Çukurca'da devam eden ve ilçe merkezindeki aile sağlığı merkezinde her gün onlarca hastayı tedavi eden Çimen, sınır köylerini de ziyaret ederek vatandaşları sağlık taramasından geçiriyor. Köy köy gezerek hastalarla yakından ilgilenen, 'Derman Bey' Türkçe bilmeyen vatandaşlarla da Kürtçe iletişim kuruyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.