Bugünkü
Takvim

Naklin iç yüzü

Türkiye'nin ilk ve 4. yüz naklini yapan Ömer Özkan, ekibini genişletti. Mucize doktor, ameliyatta farklı üniversitelerden 2 meklektaşına da görev verdi

ABONE OL
Naklin iç yüzü
Yüzyılın Türkiye'si Hastanesi'nden gelen haberlerle gururlandı. Türkiye'nin ilk yüz naklini yapan Prof. Dr. Ömer Özkan, bu kez 4. operasyona imza attı. Ancak Ömer Hoca'nın neşteri, bu ameliyatta başka üniversitelerden de destek aldı. Başarılı doktor, yüz naklini, İstanbul Üniversitesi'nden Prof. Dr. Murat Topalan ve Gazi Üniversitesi'nden ile birlikte yaptı. Özkan, "Murat ve Sühan Hoca, Türkiye'nin sayılı cerrahlarından. Onlarla çalışmak büyük keyifti" diye konuştu.

İŞLEM TAMAM
Bu arada Akdeniz Üniversitesi'nde yüz nakli yapılan , dün uyandırıldı. Doç. Dr. Murat Yılmaz, "Bizi duyuyor, elleriyle de iyi olduğunu anlattı. Ama biz birkaç gün daha yoğun bakımda tutacağız" dedi.
kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.