Bugünkü
Takvim

Nefes nefese böbrek nakli

Yıllardır aranan böbrek bulundu ama Abdülkadir bulunamadı. Soluk soluğa bir operasyonla küçük çocuk ameliyata yetiştirildi

ABONE OL
Nefes nefese böbrek nakli
olan , 3 aylıkken diyalize girmeye başladı. küçük çocuğun babası oğluna kendi böbreklerinden birini vermeyi düşünmüştü. ama nakile kısa bir süre kala kalp rahatsızlığı geçirince Abdülkadir böbrek nakli bekleme listesine alındı. Hacettepe Üniversitesi'nde 35 yaşında beyin tümöründen hayatını kaybeden bir öğretim üyesinin organları bağışlanınca Abdülkadir Erdal için ikinci bir umut doğdu.

ÇOCUĞUN EVİNİ POLİS BULDU
Ancak, Abdülkadir'in ailesinin telefonu yanlış verilmişti. Aileye ulaşmaya çalışan hastane yetkilileri, durumu Kırıkkale Emniyeti'ne aktardı. Abdülkadir'in kimlik numarasını alan emniyet çocuğun adresini bulup mahallesindeki karakolu aradı. Karakoldaki polisler de hastanın adresine gidip böbrek bulunduğu haberini verdi. Abdülkadir vakit kaybedilmeden hastaneye götürüldü ve nakil gerçekleşti.kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.