Bugünkü
Takvim

Ka'ders'iz

Okul kapısında öldürülen Kader'in yaşamı hep acıya dairdi. 10 yaşında tecavüze uğradı ama ailesi gizledi. 14 yaşında yine istismar edildi ve kıskançlık cinayetine kurban gitti...

ABONE OL
Ka'ders'iz
Henüz 14 yaşında bir melekti... Hayalleri mutluluğa dairdi. Ama masum yavrunun pembe düşleri, ne yazık ki kabusla yer değiştirdi. 'te yaşayan , 56'lık kör bir vicdan yüzünden okul önünde katledildi. Katil cezaevine konulurken, yürekleri delen bu kez Kader'in geçmişiydi. Talihsiz yavru, 4 çocuklu yoksul bir ailenin en küçük çocuğu olarak dünyaya geldi. "Kaderi güzel olsun" diye ona Kader dendi. Ancak Kader, 10 yaşındayken kaderini alt üst eden olayla en büyük darbeyi yedi. Vicdansız bir beden, 10 yaşındaki masum yavruya tecavüz etti.

KÜÇÜK YAVRUNUN SUÇU NE?
Ne var ki Kader'in ailesi olayı saklayınca yetkililer durumu öğrenemedi. Yıllar geçti ama Kader'in acısı geçmedi. Ve Kader'i hayattan silen cinayetin tohumları da babasının arkadaşı tarafından ekildi. Küçük kız, babasıyla aynı inşaatta çalışan Metin Abacı'nın (56) vicdansız yüreğine hapsedildi. Cani adam torunu yaşındaki Kader'i kandırıp özel olarak tuttuğu eve götürerek istismar etti. Kader, daha sonra o eve kendi arkadaşlarıyla da gitti. Bunu öğrenen Abacı 'kıskançlık' krizine girdi. Cep telefonu mesajı attığı Kader'i okuldan dışarı çağırıp tüfekle vurarak katletti.

LİNÇTEN ZORKURTULDU
Kader'i öldüren Metin Abacı, dün tutuklandı. Sapık adam adliyeye çıkartılırken, linçten zor kurtarıldı. Torunu yaşındaki Kader'e göz diken bir de onu öldüren Abacı'nın savunması ise ölümden beterdi. Abacı'nın "Kader ile 1 yılı aşkın süredir sevgiliydik. Başka erkeklerle dolaştığını gördüm. Bu yüzden onu öldürmeye karar verdim" dediği belirtildi.

Şaban YILMAZkalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.