Bugünkü
Takvim

Bedelli okul

İstanbul'da bir özel okulun para karşılığı diploma verdiği iddia edildi. Gelen ihbar üzerine okula giden müfettişler öğrencileri bulamayınca "Onlar bugün geziye gitti" cevabını aldı

ABONE OL
Bedelli okul
'nde 7 öğrencinin okula gelmedikleri halde yoklamalarda sürekli var görüldüğü ihbarı üzerine Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü inceleme başlattı. Velilerden gelen ihbarı değerlendiren ilçe milli eğitim müdürlüğü, okuldan yoklama kayıtlarını isterken koleje müfettiş yolladı. Müfettişler 7 öğrencinin nerede olduğunu sorunca okul yönetimi, söz konusu öğrencilerin geziye gittiğini söyledi. Okul hakkında inceleme başlatıldığını doğrulayan Maltepe İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü , "Kaymakamlıktan bahse konu okul için hem inceleme hem de soruşturma için onay alındı. Suç unsuruna rastlandığı takdirde gerekli işlemler yapılacaktır" dedi. Doğan, ayrıca İstanbul genelindeki okullarda konuyla ilgili inceleme başlatıldığını söyledi.

ŞAHİTLER VAR
Okulda görev yapan bir güvenlik görevlisi de "Okula kayıt parası 18 lira civarı. Kayıt yaptırıp bir daha hiç uğramayan öğrenciler var. Bu öğrencilere sınav sorularının yanında cevapların verildiğini bizzat gördüm. Okula gelmeyen 7 öğrenciye okulda olmadıklarına rağmen her gün yemekleri geliyor" diye konuştu. Bir öğretmen ise "12. sınıfların bir kısmı Avrupa yakasında oturuyor olmalarına rağmen bu okula geliyorlar. Bu öğrenciler okula gelmeyip ya dershaneye gidiyorlar ya da özel eğitim alıyorlar. Sınavdan sınava geliyor bu öğrenciler, sınavlarda kendilerine yardım ediliyor" dedi.

MODELLER TERCİH EDİYOR
İstanbul'da özel bir dershane sahibi olan A.K., Bebek Yeni Yıldız Koleji, Nilgün Doğan Koleji, Özel Koç Eğitim Kolejleri'nin para karşılığı okula gitmeden diploma verdiğini iddia etti. A.K. "Çocuğunuz yurt dışında okuyacaksa, okula devam etmeyeceğiniz bir liseye kayıt yaptıracaksınız. Ya da sporcusunuz, oyuncusunuz, modelsiniz okula gitmemeniz gerekiyor. Bu okullar bu tür öğrenciler alıyorlar" dedi.

OLAĞAN ŞÜPHELİ ÖZBEYLER
Maltepe Özel Çokar Anadolu Lisesi asıl mesleği marangozluk olan Atılgan Çokar ile hakkında bir çok suç iddiası bulunan Mahmut Türer Özbeyler'in kız kardeşi Funda Özbeyler'e ait. Türer Özbeyler'in sahibi olduğu Özel Koç Eğitim Kurumları çatısındaki okul ve dersanelerde geçmişte bir çok öğrenci ve öğretmen mağdur edilmişti.

Osman ASİLTÜRK
kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.