Bugünkü
Takvim

Yalnızlar kervanı

ABONE OL
Yalnızlar kervanı
, acı bir gerçeği ortaya koydu. Son araştırmaya göre, Türkiye'de yalnız yaşayanların sayısında çarpıcı artış olduğu belirlendi. Evde tek başına yaşayanların sayısı, 2002- 2010 yılları arasındaki 8 yıllık dönemde neredeyse 2 kat arttı. 8 yıl önce 665 bin olan "yalnız yaşayan" insan sayısı, 1 milyon 141 bine çıktı. Bu çarpıcı artışın, belli zorunluluklar veya tercihlerden kaynaklanmış olabileceği belirtildi

783 BİN KADIN
En çarpıcı olan da yalnız yaşayan kadınların, erkeklerin iki katı olması. Yani 783 bin kadın, yalnızlığa mahkum. Özellikle boşandıktan sonra kadınların evlenmeyi tercih etmemesi, bu oranın artmasında etkili oluyor. Genel olarak yalnız yaşayanların büyük bir oranını, 65 ve üzeri yaş grubu oluşturuyor.
kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.