Bugünkü
Takvim

Sayısal Mestan'ı

, 'dan 3 milyon 350 bin TL kazandı. Ancak o parayı kendine değil köyüne harcadı!

ABONE OL
Sayısal Mestan'ı
Talih Kuşu, 15 Ocak 2011'de 'ya kondu. Manisa'nın Sarıgöl ilçesine bağlı Çavuşlar Köyü'nde yaşayan (44), 'dan 3 milyon 350 bin TL'lik ikramiye kazandı. Ancak bağcılık yaparak geçimini sağlayan Mestan Kocatürk, köydeki yaşantısına devam etti. Mütevazı milyoner, hemşehrilerini de unutmadı. Bonkör milyoner, köyün düğün salonu için 50 bin, okul ve cami için 40 bin, sağlık evi için de 2 bin lira harcadı. Bununla da kalmayan Kocatürk, şimdi de 100 bin TL'lik halı sahayı yaptırmak için kolları sıvadı.

SIRADA KAHVEHANE VAR
Kocatürk, bununla da yetinmeyerek Turgutlu ilçesindeki bir okula da 10 bin lira yardımda bulundu. Loto milyoneri Kocatürk, "Bu köy benim köyüm. Ne zaman ihtiyaç olursa, elimden geleni yaparım. Halı sahadan sonra kahvehaneyi de yenileyeceğim. Köyde yaşamaya da devam edeceğim" diye konuştu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.