Bugünkü
Takvim

Uzmanlar yolda

ABONE OL
Uzmanlar yolda
kapsamında sınırda görevlendirilmesi planlanan "profesyonel askerlik" için 15 bin kişi başvurdu. İlk etapta seçilen 5 bin sözleşmeli er, eğitim almaları için Isparta Dağ ve Komando Okulu'na gönderildi. Eğitimlerini Mart'ta tamamlayacak askerler Nisan'da görev başında olacak. Sözleşmeli erler ağırlıklı olarak Hakkari, Siirt, Tunceli ve Şırnak'ta görev alacak. 2011 yılının 2'nci dönemi için de yaklaşık 5 bin asker daha alınacak.

AiHM'den ASKERLiK KRiTER
(AİHM), vicdani ret hakkını "inanç özgürlüğü" saydı. Buna göre Türkiye, askerlik yapmak istemeyenler için alternatif hizmet yolları üretmezse seri olarak AİHM mahkumiyetleri ile karşı karşıya kalacak.

Ceyda KARAASLAN

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.