Bugünkü
Takvim

Öğretmenleri kalkan yaptılar

Belenoluk Jandarma Karakolu'na saldıran hainler ateş altında kalınca okul lojmanına sızdı. Kapıları kırıp içeri giren teröristler, öğretmenler ile ailelerini canlı kalkan yaptı...

Abim gelsin cennete gitmesin
Acı haber bu kez 'den geldi. Hainler önceki akşam Pervari'ye bağlı Belenoluk Jandarma Karakolu'na saldırdı. Çatışmada 6 askerimiz olurken, terörün hain yüzü ayrıntıda saklıydı. Bir grup terörist önceki akşam roketatar ve uzun namlulu silahlarla 50 askerin bulunduğu Belenoluk Karakolu'na saldırdı. Karakolu canları pahasına savunan askerler, teröristleri dağıttı. Çıkan çatışmada 6 askerimiz şehit olurken çok sayıda terörist de öldürüldü. Bir grup terörist ise 10'u kadın 16 öğretmenin çocuklarıyla birlikte kaldığı lojmanlara sızdı.

Okul binası ile lojman giriş katına giren hainler, karakolu yoğun ateş altına aldı. Karakoldaki kahramanlar ise öğretmenlere zarar gelmemesi için bir süre buradaki teröristlere ateş açamadı. İlköğretim okulu lojmanında bir anda kendilerini can pazarında bulan öğretmenlerden biri, dehşet saatlerini şöyle anlattı: "İki katlı lojmanda hep birlikte tuvalete ve banyolara saklandık. Okulun kapılarını kırıp içeriye giren teröristler buradan da ateş etti. Karakoldaki askerler lojmandaki öğretmenleri korumak için kendilerine buradan ateş eden teröristlere uzun süre karşılık vermedi. Bunu sadece bizleri korumak için yaptılar. Çok zor bir geceydi. Ölümle burun buruna geldik."

Özgür CEBE-Nadir UYSAL-Adem DURMAZ-Özgür SARI

kalan karakter 1000

kubilay62 kubilay62

Lanet olsun size, dağ çakalları.
TBMM ye sesleniyorum.
1. İdam cezasını kaldırın.
2. Ceza kalktıktan sonra,İlk şehit olan askere karşılık İmralıdaki teröristbaşının o gün asılacağını ilan edin.
Bu işin acil çüzümü bu. Sonra da ABD,AB,AİHM vs hiç bir şeyi takmadan, Rusya, İsrail ve Sırbistan ne yaptıysa biz de yapalım.

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır0
cevapla 26.09.2011 10:26

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.