Bugünkü
Takvim

Bıyık isyanı

güvenlikçilerine 'bıyık' yasağa getirildi 'Bıyıksız görevli olmaz' diyen personel ise karara tepki gösterdi

Bıyık isyanı
Erzurum'da bulunan , yeni eğitim yılına "bıyık" kriziyle girdi. Üniversitenin katrolu devlet memuru güvenlikçilerine bıyık yasağı getirilince ortam gerildi. Her şey, Atatürk Üniversitesi Güvenlik Müdürlüğü'ne, 6 ay önce 'ın atanmasıyla başladı. Babacan, ilk iş olarak güvenlikçilere kılık-kıyafet şartı getirdi.

'MAHKEMEYE GİDECEĞİZ'
Şartlar arasında "saç, sakal uzatılmayacak, bıyık bırakılmayacak" ibaresi de yer aldı. Bu durum bıyıklı personeli kızdırdı. 8 güvenlik amiri, bıyıklarını kesmediği için başka birime sürüldü. Emekliliği yaklaşan 10 güvenlikçi ise, bıyıklarını kesmemekte direndikleri için soruşturmalık oldu. Bıyığını kestirmek zorunda kalanlar ise "Bıyıksız güvenlik olmaz" deyip yasağa tepki gösterdi. Bıyıklarına özgürlük isteyen güvenlikçiler, haklarını mahkemede arayacak.

Sinan AYDIN

kalan karakter 1000

fenerli fenerli

ne kadar saçma sapan işlerle uğraşılıyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 24.09.2011 02:24

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.