Bugünkü
Takvim

Kalpten şans

4 kez kalp ameliyatı geçiren Aynur'un yaşaması organ nakline bağlıydı. 1 hafta içinde 35 yaşındaki bir kadının kalbi, küçük kızın yüzünü güldürdü

ABONE OL
Kalpten şans
'ta yaşayan 14 yaşındaki , kalbi delik olarak dünyaya geldi. Samsun'da geçirdiği ameliyatla kalp deliği kapatılan Aynur'da, bu kez kalp kapakçığı rahatsızlığı ortaya çıktı. Ege Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırılan küçük kız, ameliyata alındı ve kalp kapakçığı değiştirildi. Ancak kısa süre sonra kalp kapakçıklarındaki sorun yeniden ortaya çıktı. Talihsiz kız bu kez Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne götürüldü. Kalp cerrahı Prof. Dr. Eyüp Hazan, geçtiğimiz Mart ayında 10 gün arayla yaptığı 2 ameliyatla Aynur'un iki kalp kapakçığını da değiştirdi. Geçirdiği 4 kalp ameliyatında kalbi yorgun düşen Aynur'un hayatta kalması için tek şansı kalp nakliydi. Yaklaşık 40 gün önce Aynur'un tedavi gördüğü hastanede beyin ölümü gerçekleşen 35 yaşındaki kadının organları ailesi tarafından bağışlandı. Acil organ bekleme listesine 1 hafta önce alınan hastaya şans eseri, organları bağışlanan kadının kalbinin uyduğu belirlendi. Yetişkin kalbi, başarıyla nakledilen Aynur, sağlığına kavuştu.


Erkan DOĞAN

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.