Bugünkü
Takvim

Oltaya geldi

ABONE OL
Oltaya geldi
İstanbul 'nde dekolte elbisesiyle balık tuttuğu için "" suçundan yargılanan ve 5 ay hapse mahkum olan 32 yaşındaki Gülcan Köse, balık merakı yüzünden yine karakolluk oldu.

MÜSTENHCEN BALIK AVI
İlk olay Galata Köprüsü'nde dört yıl önce yaşandı. Köprüye balık tutmaya gelen ökonfeksiyon işçisi 2 çocuk annesi Köse, burada üzerindeki kıyafetin açık olduğu gerekçesiyle kendisini uyaran güvenlik görevlileri ile tartıştı. Olay yerine çağırılan polislerin konuyu savcılığa intikal ettirmesi üzerine de hakkında "teşhircilik, hayasızca hareketlerde bulunma" suçundan dava açıldı. Kadın derneklerinin de destek verdiği yargılamada suçlu bulunan Köse, 5 ay hapse mahkum edildi. Ancak cezası denetimli serbestliğe çevrildi. Köse bu olaydan 4 yıl sonra yine bir balık avı sırasında karakolluk oldu.

Restorasyon işi yapan arkadaşı Niyazi Ç. ile 27 Ağustos'ta Emirgan'a balık tutmaya giden Köse, bir ara oltanın dibe takılarak kopması üzerine arkadaşı ile tartışmaya başladı. Bu sırada Köse, arkadaşının göğsüne vurdu. Niyazi Ç.'nin de genç kadının koluna vurunca Köse, darp edildiği iddiasıyla polis çağırdı. Taraflar karakola getirilirken, hastaneye sevk edilen Köse'nin sağ kolunda kızarıklık tespit edildi. Dosya İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na sevk edildi. Ancak taraflar şikayetçi olmayınca takipsizlik kararı verildi.

Orhan YURTSEVER

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.