Bugünkü
Takvim

a 5 yıl

'Kaçak sanat' yandı. Savcılık yayın satanlar hakkında 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açtı...

Korsana 5 yıl
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, satışla ilgili önemli bir iddianameye imza attı. Tarihi iddianameye yol açan olay ise 2007 yılında yaşandı. Ankara Valiliği İl Denetim Komisyonu heyeti, Keçiören'de denetim yaptı. Denetim sırasında, bir stantta, bandrolsüz olarak satışa sunulan 151 esere ait 154 ile 479 ele geçirildi.

Bilirkişi incelemesinde bütün DVD ve kitapların kopya olduğu ve bandrollerinin bulunmadığı belirlendi. Ve savcılık stantda gündelikçi olarak çalışan Muhammet Sun ile kitap ve DVD'lerin sahibi olan Yılmaz Uluışık hakkındaki iddianameyi tamamladı. İddianamede sanıkların 1'er yıldan 5'er yıla kadar hapis cezasına çarptırılmaları istendi. Ayrıca sanıklar 5'er bin güne kadar adli para cezasıyla da karşı karşıya kaldı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.