Bugünkü
Takvim

Şimdi okullu oldu

Gayriresmi olarak Türkiye'de yaşayan Ermeni çiftin oğlu Gagik 11 yaşında okullu oldu. Küçük çocuk Başbakan'a teşekkür etti

ABONE OL
Şimdi okullu oldu
Yeni eğitim yılının başlamasıyla yarın yaklaşık 16 milyon öğrenci ders başı yapacak. Ancak bu yılki ders zili daha farklı çalacak. Hükümet, Türkiye'de yaşayan Ermenistanlı çocukların eğitim alması için bir jest yaptı. Başbakan Erdoğan'ın onayını alan , Ermeni Cemaati'ne bağlı azınlık okullarını, aileleriyle birlikte "gayriresmi" olarak Türkiye'de yaşayan Ermenistanlı çocuklara açtı.

İLK KEZ FORMA GİYDİ
Bu sayede okullu olan Ermeni çocuklardan biri de 11 yaşındaki . Bugüne kadar hiç okula gidemeyen Gagik, yarın ilk kez okul forması giyip, ilk kez okul sıralarında oturup ders dinleyecek.
Gagik, "Başbakan bize izin verdi, çok teşekkür ederim" dedi.


Hasan AY

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.