Bugünkü
Takvim

Sanat, barışı güçlendirir

ABONE OL
Sanat, barışı güçlendirir
"Hayal ve Hakikat-Türkiye'den Modern ve Çağdaş Kadın Sanatçılar'' sergisi, Başbakan Erdoğan'ın eşi 'ın katılımıyla açıldı. İstanbul Modern'de düzenlenen sergide bir konuşma yapan Emine Erdoğan, "Bugün dünyanın birçok yerinde adaletten, sevgiden, barıştan, iyi niyetten, insana dair bütün güzelliklerden uzak günler yaşanıyor. Gencecik çocuklarımız hain ve vicdansız saldırılar sonucunda şehit oluyorlar. Somali'de çocuklar açlıktan ölürken, Gazze'de çocukların başına bomba yağarken dünya bunlara seyirci kalıyor. İnsani duyarlılığımızın artması için sevgi, adalet ve barış gibi kavramların güçlenmesi gerekir. Bu duyarlılığı artıracak olan alanların başında da hiç şüphesiz sanat geliyor. Bugün her alanda olduğu gibi kadın eli değmiş sanata da insanlığın çok ihtiyacı olduğunu
düşünüyorum" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.