Bugünkü
Takvim

Kola Turka!

Coca Cola'nın CEO'su , bundan sonra kendisi gibi bir Türk ile rekabet edecek. Pepsi'yi zirveye taşıyan , 2013 yılında CEO olacak

ABONE OL
Kola Turka!
Dünyanın en güçlü kadınları listesine giren PepsiCo Asya Pasifik Bölge Başkanı , zekasıyla dünyayı kendine hayran bıraktı. Bu durum başarılı iş kadınına CEO yolunu açtı. ABD'nin en prestijli dergilerinden Global World, Ümran Beba'nın 2013 yılında CEO olacağını iddia etti. Derginin yorumuna göre, Ümran Beba, PepsiCo ailesine adım attığında ciro üçe katlandı ve pazar payında artışlar sağlandı. Başarıda zirve yapan Beba, müthiş ticari zekası ve kendine has yöneticilik teknikleriyle görev yaptığı kurumları zirveye taşıdı.

PEPSİ'YE DE TÜRK MUHTAR
İçecek devi Coca Cola'nın sayesinde atağa geçmesi, ezeli rakibi Pepsi'ye yol gösterdi. Pepsi'nin markayı başarıya taşıyan Beba'yı 2013 yılında CEO olarak atamaya karar verdiği öğrenildi. "Global World" uzmanları, Coca Cola'nın CEO'su Muhtar Kent'ten sonra, dünyanın en önemli ikinci içecek markası olan Pepsi'nin de başka bir Türk yani Ümran Beba ile içecek pazarında daha rekabetçi olacağını tahmin ediyor.

ÜMRAN BEBA KiMDiR?
mezunu olan Ümran Beba, Boğaziçi Üniversitesi'nde Endüstri Mühendisliği bölümünü bitirdi. PepsiCo'daki kariyerine 1994'te Pazarlama Direktörü olarak başlayan Beba, 2001'de genel müdür oldu. Şirketin 2004'te Doğu Akdeniz Bölgesi Gıda ve İçecek Bölümü Başkanlığı görevine getirilen Beba, daha sonra Asya Pasifik Bölge Başkanlığı'na atandı.

IŞIĞI GÖRDÜ
Pepsi Dünya Başkanı Indra Nooyi, Beba için, "Pepsi'nin CEO'su olabilir" demişti. Bu açıklamadan sonra 5 ülkeden sorumlu Beba'ya 14 ülke daha bağlanmıştı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.