Bugünkü
Takvim

Emniyetli heron

Erzincan Emniyet Müdürlüğü'nün hobi çalışması, kanat açtı. Model uçak kursuna katılan polisler, insansız hava aracı için çalışmaya başladı

ABONE OL
Emniyetli heron
, önemli bir projeye imza attı. Proje kapsamında polislerden oluşan 100 gönüllüye Türk Hava Kurumu tarafından model uçak yapma kursu verilmeye başlandı. Proje sonunda seçilecek 25 polise model uçak kullanma becerisi öğretilecek. Bu kapsamda Emniyet Müdürlüğü model uçak imalat kursu da açacak.

KAMERA TAKILACAK
Kurslar bittikten sonra yapılan model uçağa kamera sistemi, bomba atma düzeneği ve paraşüt takılacak. Böylelikle 3-4 bin TL'lik model uçak, terörle mücadelede insansız hava aracı olarak kullanılacak. Model Uçak hem operasyonel hem de istihbari faaliyetlerde polisin yardımcısı olacak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.