Bugünkü
Takvim

'Ayısavar'a yoğun talep

ABONE OL
'Ayısavar'a yoğun talep
Erzurum'da 2 kişiyi öldüren ayı, üreticiyi de harekete geçirdi. Gümüşhane'nin ilçesinde ayıların, arı kovanlarına zarar vermesi üzerine vatandaşlar fiyatı 160-200 lira arasında değişen ve "ayısavar" olarak adlandırılan düzeneklerden satın almaya başladı. Gerçek adı, "Kuş ve Yabani Hayvanı Kaçırıcı Bom" olan düzenek, belirli aralıklarla kuruluyor ve otomatik olarak silahtan daha yüksek ses çıkarıyor. Böylece ayılar düzeneğin olduğu bölgeye korkudan giremiyor.

kalan karakter 1000

buumm buumm

bu con ahmetin devir daim makinasına zamanla ayılar ve domuzlar alışıp gülüp geçiyorlar fındık bahçelerinden ve arıcılıktan biliyoruz

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 16.09.2011 22:31

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.