Bugünkü
Takvim

Canına can kattı

Henüz 4.5 aylıkken siroza yakalanan Eyüp bebeğin karaciğeri iflas etti. Biricik evladının gözü önünde erimesine dayanamayan anne karaciğerini bağışladı

ABONE OL
Canına can kattı
Bazı bebekler hayata 1-0 yenik başlıyor. İşte bunun en son örneği Mersinli Eyüp Suipek oldu. Eyüp bebek, henüz 4.5 aylıkken Hepatit B'ye bağlı gelişen siroz hastalığına yakalandı. Birkaç gün içerisinde karaciğeri iflas eden talihsiz bebek için doktorlar, anne Necla Suipek'e, "Bebeğinizin, çok az da olsa karaciğer nakliyle yaşama şansı var. İzmir'e gidip şansınızı deneyin" dedi.

7 AYLIKKEN NAKİL OLDU
Gözüyaşlı aile çocuklarını kurtarma umuduyla İzmir'de özel bir hastaneye gitti. Burada yapılan tahlillerde hem baba Mehmet Veysi Suipek'in hem de anne Necla Suipek'in nakil için uygun olduğu belirlendi. Anne, eşi ameliyat olursa uzun süre çalışamayacağı için gönüllü oldu. 8 ay önce, Eyüp 7 aylıkken başarılı bir nakille yeniden hayata döndü.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.