Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 27.02.2011 Gazete
ABONE OL

Laf atma timi

Güven timleri geçen yıl 82 bin olaya anında müdahale etti. Kızları sözle taciz eden 2760 kişiyi suçüstü yakaladı

Laf atma timi
SİMİTÇİ, boyacı, baloncu, işportacı kılığına bürünen güven timleri, basit suç olaylarının azalmasında etkin rol oynadı. Tebdil-i kıyafet gezen polisler geçen yıl 82 bin 420 olaya müdahale ederek 94 bin 983 zanlıyı suçüstü yakaladı. Halkın yoğun olduğu bölgelerde görevli timler özellikle sabıkalılar üzerinde caydırıcı oldu.

SOKAK HAKİMİYETİ TAMAM
Asayiş suçları ile mücadelenin güçlendirilmesi için kurulan "güven timleri" ile "yıldırım ekipler" suçlulara büyük darbe indirdi. Model ülke geneline yaygınlaşınca adi suçlar kamuoyu gündeminden düştü. Güven timleri ve Yıldırım Ekipleri sayesinde, polisin sokak hakimiyeti artırıldı, suça anında müdahalede artış sağlandı. Güven timlerinin sağladığı başarı emniyet raporlarına da yansıdı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.