Bugünkü
Takvim

Rize'dance

Rizeliler profesyonel eğitim verilen belerin kursuna akın etti. İlde yeni yeni kurslar açılmaya çalışılıyor

ABONE OL
Rize'dance
Rize'de 5-11 yaş grubu çocuklara yönelik profesyonel eğitimin verildiği ilk bale kursuna beklenenin üzerinde başvuru oldu. Kontenjan dolunca birçok ailenin talebi geri çevrildi. Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, ilde çocuklarına bale eğitimi verilmesini isteyen ailelerin artması üzerine kurs açılmasına karar verdi. Başlangıçta 35 dolayında olan müracaat, kursun açılacağı günlerde daha da arttı. Açılan kursa yaşları 5 ile 11 arasında değişen 2'si erkek toplam 85 çocuk kabul edildi. İzmir Devlet Konservatuvarı Bale Bölümü mezunu Jülide Sağlam tarafından haftada 2 gün birer saat planlanan derslerin başlamasıyla ailelerin talepleri de arttı. Belirlenen kontenjanın üzerine çıkıldığı için talebe cevap veremeyen Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü 2 ay sonra tamamlanacak eğitimin ardından, devam etmek isteyen kursiyerler ve yeni adaylar için bale kursu açmayı planlıyor.

YENİ KURS AÇACAĞIZ
Bale öğretmeni Jülide Sağlam, Ailelerin baleye büyük ilgi gösterdiğini, "Bale kursuna oldukça fazla ilgi gösterildi. Kursun ardından bile epeyce başvuru yapıldı, ancak kontenjan dolduğu için alamadık. Yeni bir kurs daha açacağız'' dedi. Kentte ilk kez bale kursu açıldığını vurgulayan Sağlam, kurs sonunda çocukların bazı dansları yapabileceklerini vurguladı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.