Bugünkü
Takvim

100 milyonu polis kurtardı

1 milyon 500 bin lirayı çarpan şebeke, 100 milyonluk vurgun yapacağı sırada çökertildi

ABONE OL
100 milyonu polis kurtardı
İSTANBUL Bilişim Polisi internet üzerinden vatandaşların hesaplarındaki yüklü miktardaki parayı kendi hesabına aktaran bir çetenin peşine düştü. İstanbul'daki 17 ilçe ile Manisa, Sakarya, Düzce ve Zonguldak'ta eş zamanlı operasyon düzenlendi. Çete lideri Nedim K. ve çetenin organizatörü Cemil K. ile birlikte 35 kişi yakalandı. Çetenin 19 kişinin hesabındaki 1 milyon 500 bin lirayı internet üzerinden kendi hesabına aktardıkları tespit edildi. Dokümanları inceleyen polis, içinde 100 milyon liradan fazla paranın olduğu vatandaşlara ve bazı şirketlere ait bilgileri çalınmış bin 158 boşaltılmaya hazır haldeki hesap ele geçirildi.Tamer OSKAY

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.