Bugünkü
Takvim

Canlı kalkan olduk

'da yaşanan olaylara tanıklık eden Türkler anlattı: İsyancılar bizi canlı kalkan yaptı. Bir ihtilal yaşandı

ABONE OL
Canlı kalkan olduk
Orhangazi ve Osmangazi feribotları ile gelen 3 bin 28 kişinin şahit olduğu olaylar, ülkede yaşanan kaosu da gözler önüne serdi. Oğlu Batuhan ile birlikte gelen Nilüfer Arıkan, evini yağmalayanlar ile kendisine yardım edenlerin aynı kişiler olduğunu söyledi. Kızları Manolya ile gelen Mehmet ve Mecde Bayırlıoğlu çifti de, "Halka ateş açıldı. Uçaklarla bombalar atıldı" dedi.

BALTAYLA SALDIRDILAR
Çalıştığı şantiyede, bedeviler tarafından saldırıya uğrayan Selçuk Keskin ise isyancıların, Türkler'i canlı kalkan olarak kullandığını belirtti. Keskin, "Milisler bize 5 gün iyi baktı ama oradan oraya sürükledi" dedi. Muhasebeci olan Ayzen Bayer (25) ise başından geçenleri şöyle anlattı: Yağmacılar, çarşamba günü, ellerinde balta, satır ve silahlarla ofislerimizi bastı. Hiçbir şey söylemeden bizi dışarı attılar. Eşyalarımızı yağmalayıp ateşe verdiler. 'da bir ihtilal oldu ve biz buna
şahitlik ettik.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.