Bugünkü
Takvim

Casusluk çetesi liderine 172 yıl hapis

Casusluk çetesi liderine 172 yıl hapis
ŞANTAJ ve askeri casusluk' iddialarıyla ilgili 16'sı tutuklu 56 kişi hakkında hazırlanan 250 sayfalık iddianame, İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. Sanıklar; TSK, TÜ- BİTAK ve HAVELSAN'a sızarak hücre şeklinde örgütlenmekle suçlanıyor. Örgütün lideri olduğu iddia edilen emekli Albay İbrahim Sezer hakkında, devletin güvenliğine ilişkin gizli belgeleri siyasal ve askeri casusluk maksadıyla temin etmek ve fuhuşa teşvik suçlarından toplam 60 yıldan 172 yıla kadar hapis cezası istendi. Askeri okulda okuyan bazı öğrencilerin disiplin cezası almaması amacıyla örgütün talimatlarına uygun olarak aracı olduğu ve Sezer'e elinde bulunan bazı belge ve bilgileri dijital ortama kaydedip ilettiği öne sürülen sanık Tuğamiral Fahri Can Yıldırım hakkında ise 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası talep edildi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.