Bugünkü
Takvim

Selamlık yandı

Haydarpaşa Garı ve Kılıç Ali Paşa Camii'nden sonra Beyazıt Camii'nin Hünkar Kasrı da alevlere teslim

Selamlık yandı
İSTANBUL' da Beyazıt Camii'nin avlusundaki bulunan Hünkar Kasrı'nın üst katı, çıkan yangında küle döndü. İlk önce, yangının restorasyon sırasında çıktığı sanıldı. Ancak yapılan ilk inceleme sonucunda, elektrik kontağı ihtimali ağırlık kazandı. Külliye içerisindeki iki katlı ahşap binanın padişahlar tarafından Cuma namazlarından sonra selamlık olarak kullanıldığı öğrenildi. Kasım ayında Haydarpaşa Garı'ının çatısında restorasyon sırasında yangın çıkmış, çatı büyük hasar almıştı. 10 gün önce de Tophane'deki Kılıç Ali Paşa Camii'nde yine restorasyon çalışması sırasında yangın meydana gelmişti. Yangınla ilgili sorşturma sürdürülüyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.