Bugünkü
Takvim

Ders tepti!

Öcalan'ı bahane eden gruplar, Doğu'yu karıştırdı. Gösterilerde yine çocuklar vardı. Polisin anonsu ise manidardı: Hakkari ÖSS'de sonuncu. Gidin ders çalışın

ABONE OL
Evinize dönün ÖSS’ye çalışın
Kara kışa teslim olan Doğu ve Güneydoğu, yine provokasyonla ısındı. Teröristbaşı Abdullah Öcalan'ın yakalanışının "12. yıldönümünü" bahane eden gruplar, sahneye çıktı. Provokatör gruplar yine çocukları kullandı. Gösterilerin en yoğun olduğu yer ise Diyarbakır'dı. BDP Bağlar İlçe Binası önünde toplanan bin kişi, emniyet binasına yürümek istedi. Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir ve BDP Genel Başkan Yardımcısı Gültan Kışanak'ın da katıldığı yürüyüş sırasında olaylar çıktı. Gösterilerde 35 kişi gözaltına alınırken kıvılcım Hakkari'ye sıçradı. Büyük bölümü çocuklardan oluşan gruplar, barikat kurup ateş yaktı. Polise de taş ve molotofkokteyli ile saldıran gruplara, müdahale etti. İşte bu sırada polis megafonundan ilginç bir uyarı geldi. Ekipler göstericilere "Çocuklar evinize gidin, Hakkari bu yıl da ÖSS'de sonuncu oldu. Gidin, ders çalışın" diye seslendi. Ancak uyarı dikkate alınmayınca polis gözyaşartıcı gaz bombası attı. Gaz bombalarından üçü olayların yaşandığı bölgede bulunan Gazi Paşa İlköğretim Okulu'ndaki 3 sınıfa düştü. Öğrenciler pencereleri açarak yardım istedi. Ağlayan öğrencileri, öğretmenlerle velileri dışarı çıkardı. Ağrı'nın Doğubeyazıt ilçesinde de esnaf sabah erken saatlerde kepenk kapattı.

İZMİR' DE TEHLİKELİ GERGİNLİK
Gerilimin diğer bir adresi ise İzmir'di. BDP İl Başkanlığı, teröristbaşının yakalanıp Türkiye'ye getirilişinin yıldönümü nedeniyle bir yürüyüş düzenledi. Yürüyüşe geçen grup, Öcalan lehine slogan attı. Bu sırada çevredeki esnaf gruba tepki gösterdi. Sözlü tartışmalar yaşanırken, gerginlik büyümeden önlendi.Hüseyin KAÇAR - Abidin YEL - Ahmet TUNÇ - Murat KARAMAN - Ziya RAMOĞLU - Rahmet YÜRÜK

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.