Bugünkü
Takvim

Devlet Emir'i

Bir anne, 11 aylık oğlu Emir'i üvey annesine bıraktı. Bunu fark eden devlet, anne 'sorumlu davranmadığı' gerekçesiyle küçük çocuğu ailesinden aldı

ABONE OL
Devlet Emir'i

Türkiye' de böylesi görülmedi! Kocasından boşanan A. B. K., çalışmak için Niğde'ye gitti. Bu sırada çok sevdiği 11 aylık oğlu Emir B. A.'ı üvey annesi A. K.'ye (49) bıraktı. Babasının ardından annesinden de ayrı kalan Emir ise geçtiğimiz günlerde hastalandı. Üvey anneanne, küçük çocuğu hastaneye götürdü.

ÖZ EVLADIM GİBİ...
Çocuğun yanındaki kadının gerçek anneanne olmadığını fark eden hastane yetkilileri de durumu Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne bildirdi. Bunun üzerine Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu, küçük çocuğun ailesi tarafından ihmal edildiği gerekçesiyle Minik Emir'e el koyarak yurda yerleştirdi. Çocuğun geri verilmesi talebi, öz annenin sorumsuz olduğu kanaatiyle reddedildi. Anneanne A. K., üvey torununu öz evladı gibi sevdiğini belirterek kendisine geri verilmesini istedi. Anne A. B. K. ise "Ben sorumsuz bir anne değilim, sadece çalışmak zorundayım. Bu nedenle de oğlumu çok güvendiğim üvey anneme emanet ettim. Çocuğumu istiyorum" dedi.

'KİM İYİYSE ONA VERİLİR'
Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü yetkilileri, durumun inceleme altına alındığını belirterek şunları söyledi: "Önceliğimiz öz anne ya da babasının yanına yerleştirilmesidir. İki tarafı da inceledikten sonra karar vereceğiz. Sosyal ve ekonomik açıdan kim uygunsa ona vermeyi planlıyoruz. Eğer üvey anneannenin durumu müsaitse o da düşünülebilir."


Şirvan BEKTAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.