Bugünkü
Takvim

Terörü ikna çözdü

ABONE OL
Terörü ikna çözdü
Terörle mücadeleye ailelerden başlayan devletin ikna çabaları amacına ulaştı. Bu kapsamda polis ekipleri şehirlerde, Jandarma birlikleri ise kırsal kesimde harekete geçti. Ekipler, çocukları terör örgütü PKK'nın dağ kadrosunda olan 250 aile ile bire bir temas sağladı. Ailelere, dağda olup silahlı eyleme katılmamış çocuklarının hiçbir şekilde tutuklanmayacakları anlatıldı. İkna edilen aileler, terör örgütündeki çocuklarıyla irtibata geçti. İkna çabaları sonuç verdi ve 1 yıl içinde 178 PKK'lı terörist örgütten kaçarak teslim oldu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.