Bugünkü
Takvim

Vahşetin kızlarına devlet şefkati

Şiddetin sembolü olan Ayşe Paşalı, geride 2 gözü yaşlı evlat bıraktı. Devlet kız kardeşlere sahip çıktı. Psikolojik desteğin yanı sıra maaş jesti yaptı

ABONE OL
Vahşetin kızlarına devlet şefkati
Ayşe Paşalı (42), şiddet gören her 10 kadından biriydi. Ankara'da yaşayan 2 çocuk annesi kadın, eşi İstikbal Yetkin (45) tarafından şiddete maruz kalıyordu. Bir süre dayağa evlatları için katlanan Paşalı, şiddetin ve ölüm tehditlerinin gölgesinden eşinden boşandı. Ancak tehditlerin ardı arkası kesilmedi.

YEMİYOR, İÇMİYORLAR...
Talihsiz kadın, 1.5 yıl önce yine dayak yedi. Mahkemeye sığınıp eski kocasından korunma istedi. Ama hakim, boşandıkları için bu talebi reddetti. "Pişmanım" diyen koca ise serbest bırakıldı. Ve geçtiğimiz ay, Yetkin, eski eşini 11 bıçak darbesiyle öldürdü. Vahşet, Paşalı'nın biri 16, diğeri 12 yaşında olan kızlarını annesiz bıraktı. Acı olayın ardından dayıları Ahmet Paşalı'nın evinde yaşamaya başlayan 2 kardeş, yemekten içmekten kesildi. Annelerinin korunma tabeli reddedilen 2 kardeşe ise devlet sahip çıktı.

DAYIDA KALACAKLAR
Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf'ın talimatı üzerine Ankara Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü görevlileri, dayı Paşalı'nın evinde incelemelerde bulundu. 2 kardeş, dayılarının yanında yaşamaya devam etmek estediklerini söyledi. Yetkililer, çocuklara psikolojik destek verilmesinin yanı sıra 2 kız kardeşe 700 TL aylık ödeme yapılmasına karar verdi. Ayrıca kız kardeşlerin, ruhsal ve fisiksel sağlığının korunmasına yönelik "sağlık tedbiri" kararının alınması için Çocuk Mahkemesi'ne başvuruldu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.