Bugünkü
Takvim

ın işi yaş

'da 10 milyon dolar değerinde olan arazilerin dedelerinden kaldığını belirten 620 kişi, dava açtı.

ABONE OL
Mirasın işi yaş
Ölüm hak helal sözü Muğla'nın ilçesinde hayat buldu. Mütesellim Karaosmanzade Hacı Ömer Ağa'dan torunu Hacı Hüseyin Ağa'ya kaldığı belirtilen Bodrum'a bağlı Güvercinlik ve Sazköy'de milyon dolar değerindeki 375 dönümlük miras, varisçilerini harekete geçirdi. Varislerin, 10 milyon doların üzerinde olduğu belirtilen arazilerden hisselerine düşen payları alabilmek için Kocaeli Sulh Hukuk mahkemelerinde açtığı dava sonrasında, 620 hak sahibi belirlendi. Bunun üzerine yaşanan gelişmelerin değerlendirilmesi ve mirasçıları temsilen 6 kişinin seçilmesi için Bodrum'un Mumcular beldesindeki düğün salonunda 620 varis ve yakınlarının katılımıyla toplantı düzenlendi. Zaman zaman tartışmaların yaşandığı toplantı, jandarmanın gözetiminde yapıldı.

BASTONLA GELDİLER
Mirasçıların bir bölümü çocuk ve bebekleriyle toplantıya katılırken, 80 yaşın üzerindeki yaklaşık 20 kadın ise yakınlarının yardımı ve bastonlarıyla geldi. Yaşlı kadınlar, çocuklarına ve torunlarına daha iyi gelecek bırakmak umuduyla, miras toplantısını izlediklerini söyledi.

Yürümekte bile zorlanan mirasçılar, "Dedemizden bize miras kalanları alacağız" dedi. Daha çok Osmanlı tapularının güncellemekle tanınan emlakçı Tuncer Rıfat Barın, mahkemeye ilk başvurduklarında mirasçı sayısının bin 129 olduğunu belirtti. Barın, "Mirasla ilgili veraset ilamları çıktı.

Davalardan dolayı Güvercinlik Köyü'nün satışını talep edeceğiz. Davaları düşürüp herkesin tapularını vereceğiz'' diye konuştu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.