Bugünkü
Takvim

'a yabancı kalmadı

Tatil için 'a gelen Alman kız, Türkiye'nin kitabını yazdı: Minibüste yolcular parasını elden ele uzatıyor. 'da kimse bunu yapmaz

ABONE OL
İstanbul'a yabancı kalmadı
, göçmenlerin uyum sorununu tartışırken bir Alman Türkiye'ye gayet iyi uyum sağladı. Berlin'de grafik okuyan Alexander Klobouk, sömestr tatilinde 'a geldi. Klobouk, tatil sürecinde Türkiye'ye hayran kaldı. Almanya'ya dönen Klobouk, arkadaşlarının Türkiye merakıyla karşılaştı. Bunun üzerine genç kız "İstanbul, acı soslu mu?- Bir gavurun İstanbul'u keşfi" adlı bir kitap yazdı.

ŞOFÖRLERE HAYRAN
Türkiye'de güzel hatıraları olduğunu aktaran Klobouk, şöyle konuştu: "Şoförler beni çok etkiledi. Araba kullanırken para alıp veriyorlar. Arkadaki yolcu parayı elden ele, öne uzatıyor. Aynı şekilde para üstü de geri geliyor. Almanya'da kim bir öndekine para verir?" Bu arada Klobouk en çok hamsiyi sevdiğini söyledi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.