Bugünkü
Takvim

'ın 2 tetikçisi çocuk kabul edildi

10 çı'yı 102'den serbest bırakan , 2 tetikçinin dosyasını da çocuk mahkemesine gönderdi

ABONE OL
Hizbullah'ın 2 tetikçisi çocuk kabul edildi
Terör örgütü 'ın önde gelen isimlerinin tarafından tahliye edilmesi ve sanıkların ortadan kaybolmasıyla ilgili tartışmalar sürüyor. İşte bu tartışmaların gölgesinde Yargıtay 9.
Ceza Dairesi yine ilginç bir karara imza attı. Hizbullah üyesi Aydın Akgün (34), Batman'da, 1993'te 8 silahlı eyleme karıştı. Eylem talimatlarını serbest bırakıldıktan sonra kaybolan Mahmut Demir ve Kemal Gülşen'den aldığı belirlenen Akgün, müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Tetikçi Mehmet Salih Şimşek (33) ise Batman'da 1993-1998 yılları arasında 8 silahlı eyleme katıldı. Demir ve Gülşen'den emir alan Şimşek'e de müebbet verildi.

SUÇ TARİHİNDE KÜÇÜKTÜLER
Şimşek ve Akgün'ün dosyaları, Yargıtay'a gönderildi. 10 Hizbullah tetikçisini serbest bırakan Yargıtay 9. Ceza Dairesi, Şimşek ve Akgün'ün mahkumiyet kararlarını da bozdu. Daire sanıkların, suç tarihinde 18 yaşından küçük oldukları gerekçesiyle Çocuk Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanmalarına karar verdi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.