Bugünkü
Takvim

Bankamatik kelepçe

Adalet Bakanlığı 'elektronik kelepçe' projesini hayata geçirecek. Şüpheli bankamatikten para çektiğinde ya da kredi kartını kullandığında anında polise enselenecek

Bankamatik kelepçe
Bankamatik ve kredi kartları, suçlular için "elektronik kelepçe" haline gelecek. Adalet Bakanlığı, haklarında arama kararı bulunan kişilerin yakalanması için ilginç bir uygulamayı hayata geçirecek. Meclis'te Salı günü görüşülecek olan "Bütçe Kanun Tasarısı"nın Adalet Bakanlığı ile ilgili bölümünde önemli bilgilere yer verildi. Tasarıya göre, Ulusal Yargı Ağı Projesi (UYAP) kişilerin banka hesap bilgilerini "sistem üzerinden" sorgulayacak. Böylece hakkında yakalama kararı bulunan kişi, kredi kartıyla alışveriş yaptığında ya da bankamatikten para çektiğinde, bu bilgi, anında UYAP üzerinden Bakanlığa ulaşacak. Sistem devreye girdiğinde, aranan kişinin alışveriş yaptığı mağaza veya para çektiği bankamatiğin olduğu bölgeye doğrudan ekip sevk edilecek ve zanlıya kelepçe takılabilecek.
kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.