Bugünkü
Takvim

Hızır Aleyhisselam fena çarptı!

Bir garibanın yanına giden iki uyanık 'Hızır Aleyhisselam'ız deyip' para istedi. Amacına ulaşan zanlılar işi deveye götürünce enselendi

ABONE OL
Hızır Aleyhisselam fena çarptı!
İstanbul Üsküdar'da bir vatandaşın dini duygularını istismar eden 2 kişi, fena çarpıldı! Turgut Yıldız (39) ve Can Özkan (29, Ömer K.'nın yanına "huşu" içinde yaklaştı. Hırsızlık ve uyuşturucudan sabıkalı Yıldız, Ömer K.'ya "Ben Hızır Aleyhisselam'ım. Bu da Turabi. Bizi Allah gönderdi. Kurban kesmen lazım. Kesmezsen çarpılacaksın" dedi. Bu sözlere inanan K.'nın cebinden 810 TL gitti. Bununla da kalmayan Ömer K. Yıldız'a cep telefonunu verdi. 810 TL'yle yetinmeyen zanlılar bu kez işi deveye götürdü. Dolandırıcılar Ömer K.'ya "Kurban yetmez. 70 deve kesmen lazım. Bunun için de 70 bin TL vermen lazım" dedi.

AKRABALARI UYARDI
Olayı yakınlarına anlatan Ömer K., akrabalarının uyarıları üzerine polise gitti. Polisle işbirliği yapan Ömer K., 70 bin lirayı vermek üzere dolandırıcılarla buluştu. Randevu noktasında hazır bulunan ekipler zanlıları yakaladı.
kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.