Bugünkü
Takvim

Bakanlıktan göğüs pası!

ameliyatlarının bedeli tarafından karşılanmaya başlayınca, talep patlaması oldu! Artık küçültme operasyonları için 6 ay sonrasına gün veriliyor.

Bakanlıktan göğüs pası!
Kadınların silahı göğüsleri zaman zaman başlarına dert oluyor! Kimi kadınlar küçük olmalarından şikayet edip göğüslerini büyütürken, bu durumun tam tersinden şikayetçi olan da var... ameliyatları lüks sınıfına girdiği için , bu ameliyatların parasını ödemiyor, ama ameliyatının tüm masraflarını karşılıyor.

SGK, ciddi sağlık sorunlarına yol açtığı belirtilen iri memeyi küçültme operasyonu bedelini karşılamaya başladı. Bu karar üzerine iri ğögüslü kadınlar, soluğu hastanelerde aldı. Yoğun talep nedeniyle Adana Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'nde, ameliyat için kuyruk oluştu. Çukurova Üniversitesi'nden Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Metin Yavuz, iri memenin her birinin ağırlığının 800 gramı geçmesi halinde küçültme operasyonunun bedelinin de SGK tarafından karşılandığını söyledi. Prof. Dr. Yavuz, "Bunun da etkisiyle çok büyük talep geliyor. Bu nedenle, meme küçültme operasyonu için 6 aydan önceye gün veremiyoruz'' diye konuştu. Ayrıca SGK, kanser nedeniyle göğsünü kaybeden kadınlara yapay meme takılması ameliyatlarının da bedelini ödüyor.
kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.