Bugünkü
Takvim

Rüşvette 14 kişi serbest

ABONE OL
Rüşvette 14 kişi serbest
İstanbul'da, fuarcılık şirketi ile arasındaki davayla başlayan rüşvet operasyonu sürüyor. Yargıtay'daki 30 ayrı dosyada rüşvet ve dolandırıcılık suçlamasıyla başlatılan operasyon kapsamında gözaltına alınan 28 kişiden 14'ü serbest bırakıldı. Yargıtay eski daire başkanı, Yargıtay memurları ve Dünya Ticaret Merkezi çalışanlarının da aralarında bulunduğu gözaltındaki kişiler ise dün sabah sağlık kontrolü için hastaneye götürüldü. Cumartesi günü gözaltına alınan (İTO) Başkanı Murat Yalçıntaş ise öğleden sonra savcılar tarafından sorguya alındı. Rüşvet aldığı iddia edilen zanlılardan Yargıtay 12. Hukuk Dairesi eski Başkanı Mustafa Oskay'ın da savcılara ifade verdiği kaydedildi. Bu arada eğlence mekanı sahibi Mehmet Koçarslan ise aranıyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.