Bugünkü
Takvim

askerleri Er Meydanı'nda

ABONE OL
NATO askerleri Er Meydanı'nda
'da konuşlu 'nun yüksek hazırlık seviyesinde tuttuğu 6 kolordudan biri olan HRF 3. kolorduda görevli olan askerler aileleriyle birlikte Edirne'yi gezdi. Edirne ciğerinin tadına bakan NATO asker ve aileleri için 650 yıllık tarihi olan Kırkpınar Yağlı Güreşleri'ni anlatmak için de mini bir gösteri hazırlandı. Sarayiçi mevkisindeki Er Meydanı'na gelen grup, protokol alanına alındı. Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Murat Muratoğlu, gruba yağlı güreşleri anlatmasının ardından, Kırkpınar kültüründe daveti temsil eden kırmızı dipli mum hediye etti. Kendileri için özel düzenlenen 4 pehlivanın güreşini zevkle izleyen konuklar, gösteri sonunda pehlivanlarla hatıra fotoğrafı çektirdi. Bazı subaylar, kendi aralarında güreş tuttu.
kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.