Bugünkü
Takvim

Hayat operasyonu

Irak Türkmen Cephesi yetkilisi Mustafa Raho, bombalı saldırıda ağır yaralandı. Musul'da tedavisi yapılamayan Raho, gizli bir operasyonla Türkiye'ye getirildi.

ABONE OL
Hayat operasyonu
Irak Türkmen Cephesi üst düzey yetkilisi Mustafa Raho, 30 Temmuz 2009'da Musul'daki evinin önünde bombalı saldırıya uğradı. Kaldırıldığı hastanenin doktorları, durumu kritik olan Raho'nun tedavisinin Musul'da yapılamayacağını söyledi. Raho'nun yakınları çareyi Türkiye'ye başvurmakta buldu. Bunun üzerine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Raho'nun Türkiye'ye getirilmesi için Başbakanlık'a bağlı olan Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'na talimat verdi. Erdoğan'ın talimatıyla çok gizli bir sevkiyat operasyonu başladı.

MARDİN ÜZERİNDEN...
Musul'daki hastaneden alınan Raho, Türkiye'ye doğru yola çıkarıldı. Normalde Raho'nun Habur Sınır Kapısı'ndan Türkiye'ye getirilmesi gerekiyordu. Ancak alınan istihbarat bilgileri, bu güzergahın riskli olduğunu ortaya koydu. Bunun üzerine Raho, Nusaybin Sınır Kapısı'ndan Türkiye'ye getirildi. Raho, tedavisinin ardından tekrar Musul'a gönderildi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.