Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 22.10.2010 Gazete
ABONE OL

vahşeti

Akrabaları, 3 kişilik aileyi 400 bin lira için kaçırdı. 50 bin lirayı alınca baba ve kızı bırakan zanlılar, paranın tamamı gelmeyince anneyi öldürdü

Fidye vahşeti
İstanbul 'da Ayhan Gülep ile eniştesi Ferdi Reçber ve kardeşi Nezir Reçber, 8 ekimde akrabaları Gülhanım Gülep (40) ile kızı Meryem'in (13) oturduğu lüks villaya gitti. Burada anne ile kızına işkence yapıp silahla rehin alan saldırganlardan Ayhan Gülep eve gelen amcası Nurettin Gülep'i de (47), bayılttı. Evde bulunan ziynet eşyaları, 14 bin lira ile kredi kartlarını alan ve 400 bin lira isteyen zanlılar, işadamı ile kızını Kuştepe'de, anneyi ise Beyoğlu'nda bir eve götürdü.

CESEDİ OTOMOBİLDE BULUNDU
Ortağına telefon açarak fidyenin 50 bin lirasını kurye aracılığıyla alıp çeteye veren Gülep ile kızı, paranın tamamını bulması için bir hafta sonra serbest bırakıldı. İşadamının ihbarı üzerine jandarma, yeğen Ayhan Gülep ve Ferdi Reçber'i gözaltına aldı. Adana'ya kaçan Nezir Reçber de yakalandı. Reçber'in ifadesini alan polisler, kadının cesedini Şişli'de bir otomobilin içinde buldu. Zanlıların fidyenin tamamını alamayınca Gülep'i öldürdüğü öğrenilirken, Nezir Reçber'in sevgilisi ve annesi de gözaltına alındı.


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.