Bugünkü
Takvim

Maratona tarihi imza

32. Kıtalararası Avrasya Maratonu'na damga vurdu Köprüye ayak basmanın mutluluğunu yaşayan vatandaş, tarihe not düşmeyi unutmadı... Köprü ayaklarını yazıyla donattı!..

Kıtalararası brunch
'da düzenlenen 'nda, Türkler'in "geleneksel yazı yazma sanatı" dikkat çekti! , 08.45'te Boğaziçi Köprüsü'nde maratonun startını vererek günün ilk koşusunu başlattı. Ardından 15 km'lik maraton koşusunun startı verildi ve atletler kıyasıya yarıştı. Mücadelenin en renkli bölümü ise yine Halk Koşusu oldu. 130 bin kişinin aynı anda yürümesiyle köprünün aydınlatma direkleri beşik gibi sallandı. Köprüden yaya geçme imkanı bulan İstanbullular, köprüye, "not düşmeyi" de ihmal etmedi. Vatandaşlar start anonsuyla birlikte köprü ayaklarına doğru yöneldi. Ayaklara örümcek adam gibi tırmanan gençler, duvarı aşk sözcükleriyle doldurdu.

EDİTÖRÜN NOTU

YAŞADIM, BİLİYORUM
Maraton, İstanbul trafiğinde yine "Çile bülbülüm" şarkısı söyletti. 14.30'a kadar süren maraton boyunca 1. köprüyü insanlar, 2. köprüyü ise trafik salladı! Koşudan haberi olmayan teyzelerim, başlarına geleceklerden habersiz otobüse bindi. Kimisinin amacı gezmek, kimisininki de akraba ziyaretiydi.... Bir teyze, "Kabataş'a gider mi?" diye sordu. Şoför, "Mecidiyeköy'e gidelim de şükret teyzem" dedi. Dur kalk, dur kalk Mecidiyeköy'e vardık. İşte bu an, otobüs yolcuları için zorunlu maratonun başladığı andı. Teyzem bir eli dizinde nihayet indi araçtan.
Yürümeye başladı Beşiktaş'a kadar... Ve hayatları boyunca 10 adım atıp, "Yarabbi şükür" diyen teyzeler 1 haftalık yediklerini de yakmıştı mecburiyetten. Allah teyzeme bu şansı vermek için organizasyon yapmayan yetkililerden razı olsun...kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.